Rehabilitacja
dzieci: 607-901-633
dorosłych: 52-307-72-58
Kontakt mailowy
sensor.rehabilitacja@gmail.com
Zapraszamy
Pon-Piątek 8:00-20:00

Kim jest Fizjoterapeuta?

Samodzielny zawód medyczny, dobiera i przeprowadza badania diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii w różnych obszarach medycyny w tym także w rehabilitacji medycznej (usprawnianiu) osób z różnymi chorobami i zaburzeniami funkcjonalnymi. Fizjoterapeuta ma również za zadanie zapobieganiu powstawaniu kolejnych urazów oraz promowanie aktywności i sprawności wśród społeczeństwa.

Co muszę przynieść na wizytę lekarską bądź fizjoterapeutyczną?

Przygotuj się do konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą i zabierz ze sobą całą wcześniejszą dokumentację medyczną. Jeśli masz wykonany rezonans magnetyczny/tomograf komputerowy/RTG przynieś wyniki tych badań oraz listę leków jaką zażywasz. Możesz zabrać zmienny strój na pierwszą terapię.

Ile wizyt rehabilitacji potrzebuję?

Liczba zabiegów będzie różna w zależności od problemu i indywidualnie dobrana do każdej osoby. Po dokładnej ocenie, fizjoterapeuta omówi plan leczenia pod kątem zaplanowania procesu rehabilitacji.

Jak muszę być ubrany na zabiegi?

Jeśli będziemy leczyć twoje stopy, nie będziesz musiał/a się rozbierać, ale jeśli będziemy leczyć twój kręgosłup, powinieneś ubrać się wygodne i luźne rzeczy, np. dres.

Jak umówić się na spotkanie?

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 52-307-72-58 lub skorzystać z formularza w zakładce kontakt lub rejestracji online na stronie internetowej.

Czy muszę zostać skierowany przez lekarza?

Nie, fizjoterapeuci mogą przeprowadzać badanie narządu ruchu oraz planować fizjoterapię bez skierowania lekarskiego. Fizjoterapeuta to samodzielny zawód medyczny na mocy państwowej ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dnia 30.11.2015 roku. Sprawdź nas w krajowym rejestrze fizjoterapeutów https://kif.info.pl/rejestr/

Czas trwania terapii zależy od diagnozy, zaawansowania dysfunkcji, przebiegu dotychczasowego leczenia i innych czynników. Terapeuta zobowiązany jest do monitorowania postępów w terapii oraz przeprowadzania badań kontrolnych.

Leczymy pacjentów w szerokim zakresie chorób. Dzięki najwyższej jakości naszych usług i skutecznej diagnozie skutecznie leczymy naszych podopiecznych.

Nasza kadra to osoby stale podnoszące kompetencje zawodowe. Kierujące się zasadą ciągłego rozwoju. Każdy z terapeutów posiada duże doświadczenie w zakresie swojego obszaru fizjoterapii. Posiadamy również specjalistów fizjoterapii, którzy ukończyli studia specjalizacyjne zakończone państwowym egzaminem organizowanym przez CEM w Łodzi.

Zadaj nam pytanie

Możesz zadawać nam pytanie związane z problemem związanym z fizjoterapią lub wysłać zapytanie za pomocą poniższego formularza. Twoja wiadomość zostanie bezpośrednio wysłana do naszych pracowników, którzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe.