Rehabilitacja
dzieci: 607-901-633
dorosłych: 52-307-72-58
Kontakt mailowy
sensor.rehabilitacja@gmail.com
Zapraszamy
Pon-Piątek 8:00-20:00

mgr Magdalena Szyper - Fizjoterapeuta
Fizjoterapeutka kochająca malutkie dzieci. Od 12 lat zajmuje się terapią noworodków i niemowląt oraz konsultuje w zakresie asymetrii ciała, zaburzeń napięcia mięśniowego oraz wad postawy najmłodszych pociech.

Edukacja.
Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kariera Zawodowa
Fizjoterapeutka dziecięca pracująca w przeszłości również w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, w Akademickim Centrum Medycznym w Bydgoszczy, w Ośrodku Neuron – Rehabilitacja i Hipoterapia oraz wolontariuszka Oddziału Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Obecnie
Na co dzień zajmuje się terapią niemowląt z dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, ortopedycznym, instruktażami w zakresie pielęgnacji i korekcji asymetrii u niemowląt. Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów Franciszka i Stanisława.

Profesjonalne Osiągnięcia
Uczestniczka licznych konferencji związanych z rehabilitacją dzieci i niemowląt: „Czy wcześniak pozostanie zawsze wcześniakiem…?”( Warszawa), „Asymetria u niemowląt – różnicowanie między asymetrią pochodzenia neurologicznego a asymetrią ułożeniową, teoria i praktyka”(Warszawa) czy „Rehabilitacja w chorobach dzieci i młodzieży – diagnostyka funkcjonalna, programowanie rehabilitacji, metody leczenia fizjoterapeutycznego”(Olsztyn).

Kwalifikacje Podyplomowe i Szkolenia

Terapeutka metody VOJTA (Wrocław)

Terapeutka metody NDT-BOBATH (Słowacja)

Terapeutka metod PNF (Kraków)

Masaż Shantala (Gdańsk)

Kinesio Taping KT1 oraz KT2 (Kraków)