Zadzwoń
+48 607 901 633
Kontakt mailowy
Zapraszamy
Pon - Piątek: 16.00 - 23.30

mgr Sebastian Szyper Specjalista w Dziedzinie Fizjoterapii. Odznaczony przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”` oraz Laureatem prestiżowej Nagrody ZŁOTY OTIS 2017 w służbie zdrowia nadany przez Instytut Nagrody Zaufania Złoty Otis w Warszawie. Posiada 10 letnie doświadczenie kliniczne w zakresie rehabilitacji neurologicznej.

Edukacja. Ukończył 4 letnie studia specjalistyczne uzyskując tytuł Specjalisty w Dziedzinie Fizjoterapii. Otworzył przewód doktorancki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kariera Zawodowa
Asystent w Zakładzie Ergonomii i Fizjologii Wysiłku Fizycznego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Doświadczenie kliniczne to ponad 7 lat pracy jako Asystent na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Kujawsko Pomorskie-Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy z jednostką w Smukale oraz 9 lat pracy w prywatnym gabinecie. Wieloletni prezes, pomysłodawca i założyciel Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się Wsparcie.

Obecnie

Ojciec dwóch wspaniałych synów. Od wielu lat interesuje się neurorehabilitacją a w szczególności rehabilitacją po udarach mózgu oraz urazach czaszkowo-mózgowych. Uczestniczy w badaniach dotyczących zmian czynnościowych autonomicznego układu nerwowego oraz analizy czasowo-przestrzennej chodu u pacjentów po udarach niedokrwiennych mózgu oraz terapii GET (Graded Exercise Therpay) chorych z zespołem przewlekłego zmęczenia (Chronic Fatigue Syndrome CFS/ME). Od wielu lat prowadzi skutecznie rehabilitację z pacjentami z deficytem o podłożu neurologicznym z ukierunkowaniem na terapię stopy i dłoni oraz zespołami bólowymi kręgosł

Profesjonalne Osiągnięcia
Członek Rady Krajowej Izby Fizjoterapeutów z siedzibą w Warszawie. Członek Zespołu Ekspertów do spraw Fizjoterapii Refundowanej ze Środków Publicznych przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów, Uczestnik oraz organizator kilkunastu konferencji w kraju i za granicą w dziedzinie fizjoterapii. Prelegent  podczas 5 konferencji oraz uczestnik 2 debat w kraju w tematyce fizjoterapii i profilaktyki. Autor 3 publikacji naukowych. 

Kwalifikacje Podyplomowe i Szkolenia

 Międzynarodowy terapeuta metody IBITA BOBATH (Warszawa)
 Dyplomowany Terapeuta metody PNF (Kraków)
 Podstawy terapii Reki (Kraków) 
 Terapii Saebo - Dynamiczne Ortezy jako innowacyjna terapia neurologiczna (Warszawa)
 Terapia Manualna w Modelu Holistycznnym moduł I (Poznań)
 Nowoczesne Metody Leczenia Stawu Kolanowego – chirurgia i rehabilitacja (Warszawa)
 Funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po ogniskowych uszkodzeniach mózgu moduł 1,2,3 (Warszawa)
 Kinesio Taping KT1 oraz KT2 (Kraków)
 Kinesio Taping KT3 w Neurologii (Warszawa)
 Masaż leczniczy II stopnia (Bydgoszcz)

 

850x567
850x567

mgr Magdalena Szyper fizjoterapeutka kochająca malutkie dzieci. Od zawsze zajmuje się terapią noworodków i niemowląt oraz konsultuje w zakresie asymetrii ciała u najmłodszych

Edukacja
Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kariera Zawodowa
Fizjoterapeutka dziecięca z 4 letnim stażem pracy w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy aż do chwili obecnej. W przeszłości ponad 3 lata pracy w Ośrodku Neuron - Rehabilitacja i Hipoterapia oraz wolontariuszka Oddziału Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Obecnie

Na co dzień zajmuje się terapią niemowląt z dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, terapią skolioz oraz wad postawy u dzieci, instruktażami w zakresie pielęgnacji i korekcji asymetrii ciała u niemowląt. Zajmuje się konsultacją i doborem wkładek termoplatycznych indywidualnie dopasowanych do potrzeb pacjenta.Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów Franciszka i Stanisława.

Profesjonalne Osiągnięcia
Uczestniczka licznych konferencji związanych z rehabilitacją dzieci i niemowląt: „Czy wcześniak pozostanie zawsze wcześniakiem…?”(Warszawa), „Asymetria u niemowląt – różnicowanie między asymetrią pochodzenia neurologicznego a asymetrią ułożeniową, teoria i praktyka”(Warszawa) czy „Rehabilitacja w chorobach dzieci i młodzieży – diagnostyka funkcjonalna, programowanie rehabilitacji, metody leczenia fizjoterapeutycznego”(Olsztyn)

Kwalifikacje Podyplomowe i Szkolenia

 Terapeutka metody NDT-BOBATH (Słowacja)
 Terapeutka metod PNF (Kraków)
 Masaż Shantala (Gdańsk)
 Kinesio Taping KT1 oraz KT2 (Kraków)

 

850x567