Rehabilitacja
dzieci: 607-901-633
dorosłych: 52-307-72-58
Kontakt mailowy
sensor.rehabilitacja@gmail.com
Zapraszamy
Pon-Piątek 8:00-20:00

Dr Sebastian Szyper Specjalista Fizjoterapii

Odznaczony przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” oraz Laureat prestiżowej Nagrody ZŁOTY OTIS 2017 w służbie zdrowia nadany przez Instytut Nagrody Zaufania Złoty Otis w Warszawie. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie kliniczne w zakresie rehabilitacji neurologicznej oraz ortopedycznej. Ukończył ponad 40 szkoleń podyplomowych.

Edukacja.

Uzyskał tytuł Doktorski na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył 4 letnie studia specjalistyczne uzyskując tytuł Specjalisty w Dziedzinie Fizjoterapii.

Kariera Zawodowa

Kierownik Zakładu Rehabilitacji Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Adiunkt Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Fizjoterapeuta w Sensor Rehabilitacja Bydgoszcz. Wieloletni prezes, pomysłodawca i założyciel Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się Wsparcie.

Obecnie

Ojciec dwóch wspaniałych synów. Od wielu lat interesuje się neurorehabilitacją a w szczególności rehabilitacją po udarach mózgu oraz urazach czaszkowo-mózgowych., zespołami bólowymi kręgosłupa, a także urazami ortopedycznymi a w szczególności terapią ręki. Od wielu lat prowadzi skutecznie rehabilitację z pacjentami z deficytem o podłożu neurologicznym z ukierunkowaniem na terapię stopy i dłoni oraz zespołami bólowymi kręgosłupa jak również terapią ręki po urazach.

Profesjonalne Osiągnięcia

Członek Rady Krajowej Izby Fizjoterapeutów z siedzibą w Warszawie. Członek Zespołu Ekspertów do spraw Fizjoterapii Refundowanej ze Środków Publicznych przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów.  Uczestnik oraz organizator kilkunastu konferencji w kraju i za granicą w dziedzinie fizjoterapii. Prelegent podczas 5 konferencji krajowych oraz uczestnik 2 debat zdrowotnych o tematyce fizjoprofilaktyka. Autor 3 publikacji naukowych. Współorganizator Akademii Opieki Długoterminowej

Kwalifikacje Podyplomowe i Szkolenia

Terapia Manualna Kaltenborn-Evjenth (Toruń)
Flossing w Terapii i Treningu (Szczecin)
Diagnostyka Obrazowa (Warszawa)
Medyczny Trening Funkcjonalny (Kraków)
Dyplomowany terapeuta metody IBITA BOBATH (Warszawa)
FDM – Fascial Distortion Model (Katowice)
Dyplomowany Terapeuta metody PNF (Kraków)
Neurorehabilitacja z Terapią Funkcjonalną Ręki (Bydgoszcz)
Biomechaniczny Model Terapii Orofacjalnej (Bydgoszcz)

Podstawy terapii Reki (Kraków) 
Terapia Saebo - Dynamiczne Ortezy jako innowacyjna terapia neurologiczna (Warszawa)
Terapia Manualna w Modelu Holistycznnym (Poznań)
Stopa i Staw Skokowy – Kurs Podstawowy z zakresu podologii ortopedycznej (Warszawa)
Nowoczesne Metody Leczenia Stawu Kolanowego – chirurgia i rehabilitacja (Warszawa)
Funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po ognisk. uszkodzeniach